Good Accelerator

Jste zde

Startupy jsou buzzwordem dnešní doby - téměř každý by rád nějaký vybudoval a uspěl, téměř každý by tam chtěl alespoň pracovat a podílet se na něčem, co změní svět. Víte ale co ja zajímavé? V Silicon Valley i jinde na světě se od samého začátku mluví o tom, jak startupy dělají svět lepším místem, jak pomáhají lidem a celé společnosti. Jaká je ale skutečnost? Jen naprosté minimum startupů je nějakým způsobem sociálně prospěšných svému okolí. Většinou je to prostě o penězích - a tak je to správně, jde přeci o podnikání.

My si ale myslíme, že se i startupy dají dělat jinak. Proto jsme založili projekt vlastního akcelerátoru - a protože jsme Good Sailors, říkáme mu Good Accelerator.

Čím jsme jiní?

Snažíme se napravit to, na co se ve světě zapomíná a to je podpora hendikepovaných. Snažíme se podporovat projekty, které dávají podnikatelsky smysl, ale které také opravdu přináší něco zpět naší společnosti. Hledáme hendikepované podnikatele se zajímavými nápady, kterým dokážeme pomoci jejich myšlenky dotáhnout do finále. Nebo šikovné lidi, kteří chtějí této skupině pomoci.

Co můžeme nabídnout?

  • pokud se nám projekt zalíbí, pomůžeme s financováním
  • naše zkušenosti a propojení na lidi, kteří mohou pomoci
  • to nejdůležitější - samotná realizace - pokud jde o projekt z oblasti IT, máme vlastní vývojáře i designery, kteří mohou pomoci celou věc zrealizovat, pokud jde o ne-IT projekty, potřebné kapacity zajistíme a pomůžeme se samotnou exekucí projektu
  • propojení na vysoké školy, komunity hendikepovaných
  • férové jednání, 15 let zkušeností

Co hledáme?

  • lidi, kteří i přes vlastní hendikep a omezení chtějí dokázat něco velkého
  • lidi, kteří chtějí postavit něco, co opravdu udělá tenhle svět lepším

Podpořené projekty

Disway

Pomohli jsme vybudovat sociální síť pro hendikepované cestovatele. Jedná se o jakýsi “Tripadvisor pro hendikepované”, který umožňuje lidem s různým postižením naplánovat si skutečně pohodovou dovolenou díky zkušenostem jiných cestovatelů se stejným nebo podobným omezením. Projekt funguje již několik let, získal řadu ocenění i finanční podporu od organizací jako Nadace Vodafone a dalších.

Wargaming Mammas

Nemusí to být jen IT. Dalším podpořeným projektem bylo vybudování uměleckého studia pro barvení miniatur figurek pro celosvětovou hru Warhammer. Dnes toto studio barví pro hráče z ČR i zahraničí a získalo již nyní špičkovou reputaci mezi hráči.

Máte nápad na další projekt? Napište nám a rádi zkusíme pomoci!

Mise Good Sailors

Naším posláním je umožnit smysluplnou a stabilní práci hendikepovaných, a zároveň poskytovat hodnotu našim zákazníkům.

Sociální sítě

 

Napište nám