Tým Gaming Heroes

Good Sailors, společnost s více než dvacetiletou historií v oblasti IT konzultací a vývoje aplikací, oznámila zahájení svého nejnovějšího projektu Gaming Heroes. Jde o nové testovací studio se zaměřením pro herní průmysl. Vize projektu je transformovat zdravotní omezení v superhrdinské schopnosti pro testování a vývoj počítačových her. Toto studio se zaměřuje na spolupráci s talentovanými jedinci se zdravotním postižením.

„Věříme v sílu diverzity a inkluzivity, která nám umožňuje poskytnout jedinečný pohled na herní průmysl a zlepšovat přístupnost her pro všechny hráče,“ uvedl v této souvislosti Filip Molčan z Good Sailors, IT společností, která se zaměřuje na zaměstnávání handicapovaných osob.

Za Gaming Heroes stojí tým Good Sailors, který se rozhodl vytvořit prostor pro rozvoj talentů se zdravotním postižením a jejich začlenění do “ostrého byznysu”. Díky svým zkušenostem a unikátnímu přístupu k vedení projektů jsou schopni nabízet služby, které skutečně dávají smysl a přinášejí hodnotu pro své klienty, zatímco přispívají k větší inkluzivitě a diverzitě ve světě videoher. Jde o první větší projekt po spojení Good Sailors a společnosti Innovis.

„Pomáháme například s designováním rozhovorů postav v počítačových hrách – tomu se věnuje neslyšící kolega, který má výrazně silnější vnímání neverbální komunikace. Kolegové s poruchou autistického spektra jsou zase na některé složitější herní mechanismy a jejich kontrolu mnohem šikovnější než ostatní. Zkrátka jde o to využít handicap člověka k tomu, abychom z něj udělali jeho přednost,“ vysvětluje Filip Molčan.

Gaming Heroes nyní pomáhají známé herní společnosti Warhorse Studios, tvůrcům světoznámé hry Kingdom Come: Deliverance. Tato spolupráce představuje první krok na cestě k vytvoření inkluzivnějšího a diverzitnějšího herního průmyslu.

loga-spolufinancovani

Pro více informací kontaktujte:

Filip Molčan
+420 777 301 700
filip@goodsailors.com

Karolína Niklaschová
+420 702 204 009‬‬‬‬‬
K.Niklaschova@m2c.eu

Facebooktwitterlinkedin